מזלג לפתיחת חלות דבש

סקרייפר לפתיחת חלות דבש

טיפול לדבורים

קפצתי לאופיר כדי לקנות ממנו אנטיביוטיקה כטיפול מונע מחלת הוולד האמריקאי וכשהגעתי סיפרתי לו שמצאתי דבש בקומות, ממש לפני טיפול בכוורת – אז הוא הציע לי לרדות ורק לאחר מכן לבצע את הטיפול האנטיביוטי. אז שאלתי אותו אם יש לו מזלג ישן לפתיחת חלות לפני הרדייה, כמו שהשתמשתי ברדייה הקודמת אצל אורי, הוא אמר לי שיש לו במחסן ושהוא ישמח לתת לי, אבל בגלל שמיהרתי שכחתי לקחת וכך יצאתי מאופיר בלי מזלג רדייה ובלי אנטיביוטיקה.

בדרך נזכרתי וכבר התכוונתי לקפוץ לחנות של משק למדני ולקנות מגרישה, אך בדיוק התקשר יניב ושאל אותי אם בא לי ללמוד קצת על פיצול משפחה, יצירת נחיל וטיפול במלכות – כיוון שאני תמיד שמח ללמוד דברים חדשים על דבורים ואני תמיד שמח לפגוש את יניב אז סובבתי את הרכב ונסעתי אליו.

מלכה חדשה בכוורת

דיברנו על המשפחה לפני החורף, על ההכנות שיש לבצע על הכדאי והרצוי לכוורת בחורף וגם דיברנו על פיצול המשפחה – אני אכתוב על כך בהרחבה בפוסט אחר, בין לבין סיפרתי ליניב כי יש לי שתי קומות לרדייה ושאני הייתי בדרך לגרישה לקנות מזלג, אז יגאל אמר שהוא בטוח שיש לו מזלג שכזה במחסן ואם יש לי מספר רגעים, הוא ישמח להשאיל לי אותו….

מזלג חשמלי

טוב, כבר הספיק לי פעם אחת למהר 🙂 הלכתי עם יגאל למחסן וחיפשנו וחיפשנו וחיפשנו ובמקום למצוא מזלג יגאל מצא מזלג חשמלי או בעגה המקצועית סקרייפר.

אווהוו,

מאותו הרגע ועד שהגעתי הביתה כבר פינטזתי איך אני משתמש בצעצוע החדש שקיבלתי.

ראשית, הכנסתי את המכשיר לגיגית עם מים רותחים כדי להסיר את כל השעווה הדבוקה, ואחרי שהמכשיר קצת התקרר שפשפתי אותו עם סקוטש ואחרי שהוא נראה מצוחצח, טסתי לכוורת להביא את הקומות עם הדבש ולהתחיל לרדות.

טוב, אין לי עדיין שולחן רדייה ואפילו גיגית נורמאלית לספוג בתוכה את כל השעווה שאקלף לא ארגנתי, אבל כל זה לא הפריע לי אחרי שחיברתי את המכשיר לחשמל.

השאר תגובה