האויב של האויב שלי הוא החבר שלי ?!

וורואה

זה מדהים אותי כל פעם מחדש.

פשוט לא יאומן!

אנחנו חושבים שאנחנו כול כך מתקדמים, מפתחים מוצרים, שולחים אנשים לחלל, אבל מול טפיל \ חרק שמוצץ (בכול מובן המילה) את נוזל החיים מהדבורה, אין לנו פתרון!!!!

והנה, פתאום מגלים שיש אויב טבעי לווראה : מחקר חדש מגלה שיש פתרון אחר לטיפול בבעיית אקריות הוורואה – שימוש בפטריה שתוקפת אותה. 

מטורף, נכון?

מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע

הבעיה בטיפול בטפיל בחומרים כימיים, שעם השנים הם פיתחו עמידות להן וההשפעה שלהן פוחתת עד לא קיימת מאוד בעייתית….ולא לשכוח שחומרי ההדברה נכנסים לנו לדבש.

מאמר שפורסם באתר של מכון דוידסון, על מחקר חדש של חוקרים אמריקאים שמצאו ממצא מעניין מאוד ואשמח לעקוב אחר התפתחות ליישום והטמעת הפתרון בשטח.

החוקרים גילו פטריה המהווה אוייב טבעי לוורואה!!!!

שזה מדהים, כי הפטרייה הורגת את טפיל הוורואה, אינה מציקה לדבורים, אינה מזיקה לדבורים, אינה פוגעת בדבש אינה פוגעת בעיכול הדבש לצרכנים (אנחנו).

אז למה זה לא עובד?!

מסתבר שפטרייה כמו כל פטרייה היא הרגישות שלה לחום ובטמפרטורה של מעל 35° הפטרייה מפסיקה להתקיים. לכן עם הזמן ניסו החוקרים לפתח פטריות עמידות לחום ועדיין אלימות כלפי הוורואה.

כמו שניתן לקרוא בכתבה, הנושא עדיין במחקר ובפיתוח, אבל סופסוף רואים אור בקצה המנהרה….מי יודע, אולי בעוד שנה מהיום אוכל לכתוב על פריצת דרך בנושא.

הלוואי,

קישור לכתבה של מכון ויצמן בנושא המחקר

 

תגובה אחת

  1. מוטי ב- דצמבר 7, 2021 בשעה 1:04 am

    יפה מאוד, כתבה יפה!

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.