למה אתה אוהב דבורים?

דבורה מעופפת

נפגשתי עם חבר לפני מספר ימים, גם הוא אוהב דבורים. הכרנו לפני שנתיים-שלוש, הוא מחזיק מספר כוורות בערך אותה תקופה כמוני ולמעשה הכרנו בזכות הדבורים.

שאלתי אותו מה לדעתו הסיבה שאנחנו בקשר, זאת אומרת, הכרנו בגלל ששנינו מגדלים דבורים ואנחנו מכירים המון אנשים שמגדלים דבורים, אבל מה משאיר אותנו להיות בקשר?

יש המון דברים שאני אוהב לעשות ואני מכיר המון אנשים שעושים את אותם דברים כמוני, עם חלקם אני בקשר ועם חלקם אני מדבר פעם ב…. אבל כל מי שמגדל דבורים, כול מי שמשתתף בפורומים, בקבוצות וואטספ בדף פייסבוק, יש לו מן להט שכזה, משהו מטורף שאני לא מצליח להסביר.

התשובה שקיבלתי ממנו היתה פשוטה עם זאת מצריכה מחשבה מעמיקה: הדבורים, מה שמקשר אותנו זה הדבורים.

הדבורים זה לא כמו גידול כל חיה אחרת, הדבורים זה לא סתם תחביב כמו גינון או אימון קבוצתי, הדבורים גורמות לך להיות קצת אחרת.

בגלל הדבורים פתאום אתה מתייחס למזג האוויר בצורה שונה, אתה מתחיל לשים לב לעונות השנה, לפריחה של כל סוג צמח, אתה מוצא את עצמך ממליץ לאנשים לשתול עצים וצמחים שונים ממה שרק "נראה יפה" צמחים שגם נותנים צוף, צמחים שפורחים בתקופות שאין פריחה רגילה.

פתאום חשוב לנו אם יורד גשם, אם חם, אם יש שרקרקים אם הצרעות מתקיפות ואפילו שמים לב אם מישהו פינה מזגן קיר ולא דאג לאטום את החורים כי נחיל דבורים יכול להתיישב שם….

בקיצור, אנחנו הופכים להיות חלק ממשהו גדול יותר והמשהו הזה מקשר בנינו !

זה מדהים כשחושבים על זה……

 

השאר תגובה